Баскетболистките на Лукойл Нефтохимик спечелиха бронзовите медали от турнира за купата на България в Стара Загора, след като победиха домакина Берое със 78:73.

В първите три части старозагорските баскетболистки бяха по-активни и водеха в резултата, но в края държавните шампионки показаха повече класа и стигнаха до обрат.

На полувремето Берое имаше преднина от 2 точки при 42:40, а след третата част разликата бе вдигната с още три за 58:53.

Мачът бе равностоен и нито един от двата отбора до заключителната четвърта част не можеше да се откъсне с по-голяма точкова разлика. В четвъртата част американките в състава на бургазлийки Анжела Тисдейл и Трейси Едуардс се разиграха и бяха в основата на обрата. Постепенно Лукойл натрупа аванс, който успя да задържи до края на срещата.

Минута и 13 секунди преди края Тисдейл вкара тройка за 74:68 и предреши изхода за бронзовите медали.

Най-полезна на победителките беше Трейси с 18 точки. С 16 точки и 8 борби се отличи Татяна Лихтарович, а Тисдейл завърши с 15 точки.

Ралица Нанева беше най-добра за Берое с 18 точки и 8 борби. Златина Калоферова завърши с 12 точки и 8 борби, а Петя Джамбазка допринесе с 11 точки и 5 асистенции.