Отборът на Дунав 8806 загуби от Хасково 2012 с 61:77 (6:16, 14:15, 21:27, 20:19) в първия си мач за сезон 2014/2015 в първенството на НБЛ - жени. Двубоят се игра пред повече от 900 зрители в залата в квартал Здравец в Русе.

Той закъсня с повече от половин час, тъй като заради пътно-транспортно произшествие назначените предварително съдии не можаха да стигнат до Русе и на тяхно място се наложи да идват заместници от Варна и Велико Търново. Преди неговото начало със специални колажи бяха зарадвани хората, които са отговорни за здравето на баскетболистките в Русе рехабилитаторът Петя Георгиева и д-р Свилен Лазаров.

Радостина Димитрова откри резултата в мача за 2:0 за дунавки. Последваха обаче 14 безответни точки в русенския кош, а след 10 минути игра таблото показваше 6:16. През втората част играта продължи кош за кош и тима на Елена Станкова успя да задържи преднината си между 9 и 11 точки за 20:31 на почивката.

Второто полувреме започна с осем безответни точки за гостите, които малко по-късно вече водеха с 20 точки за 45:25. Русенският състав успя да намали разликата до 13 точки, но 10 минути преди края изоставаха със 17 за 41:58. До края "сините феи" така и не успяха да се върнат в мача, а и мерникът им бе далеч от желаното и отстъпиха с 61:77.

Така Дунав 8806 започна със загуба сезон 2014/2015 в НБЛ-жени. Във втория си мач от първенството "сините феи" гостуват на Нефтохимик 2010 от 18 ч. на 1 ноември в Бургас.