Берое (Стара Загора) разгроми гостуващия Славия със 110:54 (23:22, 32:11, 27;12, 28:9) в първа среща от първата четворка (втори етап) на женското баскетболно първенство на България.

Двата отбора изиграха равностойна първа четвърт, след което домакините спечелиха вторите 10 минути с 32:11 и на почивката имаха преднина от 55:33. Възпитаничките на Татяна Гатева нямаха никакви проблеми през второто полувреме и лесно затвориха мача.

По 19 точки за победителките отбелязаха Виолина Кочева, Петя Бояджиева и Теодора Динева. Карина Константинова вкара 16, а с 13 се отличи Гергана Иванова

За Славия най-резултатна беше Естер Мичева с 18 точки. Ивана Николова вкара 12, а 11 - Мартина Николова.

Другата среща от първата четворка между Монтана 2003 и Локомотив (Стара Загора) е в неделя от 15.00 часа./БТА