С минута мълчание в памет на жертвите от трагедията във влака София - Кардам ще започнат днешните срещи от 27-ия кръг на мъжкия ни баскетболен шампионат.

Поредното издание на вечното дерби Левски - ЦСКА е довечера от 18:00 часа в зала „Триадица”. „Сините” държат втората позиция в първенството с 18 победи и 8 загуби, а „червените” са четвърти с 14 успеха от 26 мача до тук.

В последния сблъсък между двата тима на 6 февруари в зала „Христо Ботев” ЦСКА надделя над съперника си с 90:82 точки.

В останалите двубои Черно море посреща Спартак Плевен в зала „Христо Борисов” във Варна, а Ямбол е домакин на Балкан Ботевград. И двата мача са от 18:00 часа.

В изтеглена среща Лукойл Академик разби Рилски спортист в Самоков със 116:80 точки и постигна 26-а поредна победа. „Студентите” са с мач по-малко.