Балкан завърши годината с победа с 92:69 като гост на Ямбол в Националната баскетболна лига. Балкан имаше тежки моменти, особено в третата част, но в крайна сметка завърши успешно 2020 година с трета поредна победа в НБЛ.

Двата тима бяха равностойни през първата четвърт, но след това ботевградчани намериха ритъма си в защита и завършиха полувремето с 9 точки аванс. През третата четвърт домакините показаха воля и изравниха, но в последната част класата на Балкан си каза думата. Така Балкан вече има актив от 5 победи и 3 загуби. Ямбол остава само с две победи от осем мача. Дарко Балабан завърши с 22 точки, а 19 добави Сияни Чеймбърс.

Дианте Джордан завърши с 15 точки, а с 10 плюс 8 борби - капитанът Димитър Димитров. За домакините Уендъл Атууд завърши с 16 точки, а по 14 вкараха Ерик МакГил и Иван Лилов. След Нова година Балкан гостува за реванш на Черноморец в Бургас. Ямбол почива.