Балкан постигна втора победа в НБЛ, след 64:52 над Спартак Плевен. С този успех след четвъртия кръг ботевградския тим разделя 3-5-то място заедно с отборите на Черно море и Рилски спортист. Спартак Плевен пък дели 6-8 място с Черноморец и Ямбол след като тези три отбора до този момент имат записана само една победа в актива си.

Иван Лилов пропусна срещата за домакините, докато от състава на гостите липсваше Илия Станков, пише bulgarianbasket.com.

Атанас Радев започна страхотно двубоя и вкара първите 6 точки в мача, Хрисимир Димитров отвърна за 6:2, но отново Радев отбеляза. След като и Роб Престън се разписа, Любо Лилов вкара тройка за 11:4 в полза на Балкан след 3 минути игра. Малко по-късно преднината на домакините стана за пръв път и двуцифрена – 18:8, а след първите 10 минути Балкан водеше с 20:11.

Димитров от гостите вкара тройка в началото на втората част за 20:14, но след серия от девет поредни точки на момчетата на Петър Клечков те имаха аванс от 15 точки по средата на частта. В първите 6 минути от нея Спартак бе отбелязал едва 3 точки, а това бяха след тройката на техния капитан в нейното начало. На почивката след едно много ниско резултатно полувреме, в което защитите и на двата тима взеха връх, Балкан водеше с 33:21.

След една минута игра от второто полувреме чрез Димитров и Софрониев гостите от Спартак намалиха до 8 точки – 33:25, но отново дойде времето на Атанас Радев да покаже способностите си. След негова тройка и кош и фал малко по-късно в третата част, Балкан отново дръпна за 43:27. Ботевградските баскетболисти дори поведоха със 17 точки за 52-35, но последните 4 точки в тази част бяха дело на Тодор Тодоров и Александър Дяковски за 52:39 след 30 минути игра.

Последната част не се различаваше от останалите, а в нея двата тима си отбелязаха едва 25 точки – 12:13. Това по никакъв начин не промени ситуацията на терена, а нито в един момент разликата в полза на Балкан не падна до едноцифрени измерения. Краен резултат – 64:52.

Атанас Радев вкара 22 точки, а освен тях грабна 6 борби и направи 2 чадъра. Господар под двата коша бе Йордан Бозов, който завърши с най-много борби от всички на терена – 11. Гардът добави 9 точки и 2 асистенции. Марко Янюшевич добави 11, а Любомир Лилов 10 точки за победителите.

За гостите Цветослав Острев бе единственият състезател, завършил с двуцифрен точков актив – 12. По 7 точки добавиха Хрисимир Димитров и Владимир Маринов. Разочароваха двамата американци в отбора – Джо Кенърли (5 точки и 6 борби) и Роб Престън (4 точки и също толкова овладени топки).

Спартак Плевен приема Лукойл Академик идната събота, докато Балкан ще гостува в Самоков на Рилски спортист същия ден. Преди това обаче плевенчани ще търсят първи успех в Балканската лига, като приемат черногорския Морнар в зала „Балканстрой” в сряда.