Балкан (Ботевград) победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 91:66 (28:22, 21:17, 25:13, 17:14) точки и поведе с 1:0 в серията от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже.

Играе се до три успеха от пет мача. Втората среща е на 11-и май от 19.00 часа отново в Ботевград. Домакините доминираха през целия двубой. Те започнаха срещата с 15:6, а на почивката имаха преднина от 10 точки - 49:39.

Баскетболистите на Балкан направиха серия от 14:5 в началото на третата част и записаха аванс от 19 точки при 63:44. Малко по-късно след тройка на Иван Лилов те поведоха с 24 точки - 69:45 и доиграха спокойно мача.

Най-голямата преднина в двубоя беше 26 точки на няколко пъти през последната четвърт. За победителите се отличи Иван Лилов с 22 точки и 5 борби. Мартин Маринов реализира 15 точки, а Павел Маринов направи "дабъл-дабъл" 14 точки и 11 борби. За Рилски спортист най-полезни бяха Върнън Тейлър с 20 точки и Жарко Ракочевич със 17 точки и 8 борби./БТА