Балкан (Ботевград) победи гостуващия Спартак (Плевен) с  93:77 (21:18, 27:19, 22:18, 23:22) точки в първи срещи от  четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за  мъже. Играе се до две победи от три мача. Така Балкан поведе в  серията с 1:0 победи.

Втората среща е на 3-и май в Плевен. След оспорвана първа част домакините поведоха в резултата и  водеха убедително до края. На почивката те имаха аванс от 11  точки - 48:37, а 1:44 минута преди края тя достигна 20 точки при 93:73.

За Балкан се отличиха Станимир Маринов с 28 точки, Павел  Маринов с 21 точки и Мартин Маринов с 20 точки, а Ноа Далман  записа 12 борби, 7 точки и 4 асистенции.  За Спартак най-полезни бяха Веселин Георгиев с 21 точки и  Саша Топчов с 15 точки.