Баскетболният вицешампион Балкан се наложи над кипърския АЕЛ с 88:75 (26:25, 21:21, 24:10, 17:19) в "Арена Ботевград" в първата среща от приятелския турнир "Георги Христов", който ботевградчани организират до събота.

На полувремето се състоя церемонията по изваждане от употреба на екипа с номер 15, с което Балкан отдаде заслужено признание на една от големите си легенди Георги Христов. Приятелската надпревара се провежда именно в памет на големия баскетболист на Балкан, който си отиде от този свят на 70-годишна възраст през 2016-а.

Домакините и АЕЛ изиграха равностойно първо полувреме, в края на което Балкан имаше точка аванс. Силна трета четвърт, в която ботевградчани отбелязаха 24 точки срещу 10 за гостите от Кипър, до голяма степен предреши изхода от двубоя.

В петък от 19:00 часа в "Арена Ботевград" един срещу друг ще излязат отборите на АЕЛ и Черно море Тича, а в събота пак от 19:00 часа предстои мачът между Балкан и Черно море Тича.