Отборът на Балкан Ботевград спечели бронзовите медали в Националната баскетболна лига за мъже, след като във втория мач от плейофа за третото място победи като гост Рилски спортист Самоков с 83:61 (20:19, 13:26, 17:22, 11:16) точки.

Балкан се бе наложил с 97:86 точки в първия мач и спечели серията с 2-0 победи. Домакините спечелиха равностойната първа част само с една точка разлика - 20:19.

През втората четвърт обаче гостите от Ботевград поведоха с 11 точки - 37:26 точки, а на почивката имаха аванс от 12 точки - 45:33.

През третите 10 минути баскетболистите на Балкан увеличиха аванса си на 20 точки - 60:40 в 25-та минута. Малко по-късно те поведоха с 22 точки - 67:45 и последната част мача се доиграваше.

Най-резултатни за Балкан бяха Иван Лилов със 17 точки, Йордан Бозов с 16 точки, Атанас Радев с 14 точки, Георги Давидов с 13 точки. За домакините се отличиха Богдан Андонов с 16 точки, Яне Петровски и Травис Питърсън с по 12 точки.