Балкан си осигури второто място след края на Редовния сезон в НБЛ. Шампионите победиха Академик Пловдив в Самоков със 74:67 и вече са с актив от 22-7. Академик Пловдив остава осми с 10-19.

Гостите започнаха по-концентрирано, но до края на първата част Академик не само изравни, но и поведе. Статуквото се запази до средата на втората четвърт, когато ботевградчани отново поведоха. Двата тима продължиха гонитбата и след почивката, но в края играчите на Балкан показаха класата си и спечелиха.

Пол Джаксън беше най-резултатен за Балкан с 16 точки, а Мануел Суарес завърши с дабъл-дабъл – 15 точки и 11 борби. Христо Захариев се отчете с 11 точки, а 10 вкара Николаос Дипларос.

За Академик Пловдив Томислав Минков вкара 13 точки, 12 добави Васил Бачев, а 11 – Джйелън Минет.

В последния кръг от Редовния сезон Балкан е домакин на Спартак Плевен, а Академик Пловдив приема ЦСКА.