Отборът на Балкан спечели гостуването си в София на TESY България (20). Зелените от Ботевград надиграха младежите с 84-69 и така излязоха на трето място в Булсатком НБЛ. Тимът вече е с 11 победи и 5 загуби, като така се изравни с Рилски спортист. Ботевградчани обаче имат предимство, тъй като спечелиха двата директни мача между отборите. Младежите остават последни без успех от 16 мача, предаде bgbasket.com.

Балкан започна по-добре и поведе, но със серия от 11-2 за край на първата част, тя завърши с аванс от 2 точки за младежите. Във втората гостите отново се откъснаха, но в третата част домакините свалиха само на 1 точка пасив. В този момент Мартин Маринов вкара тройка за Балкан, а след него и Любо Лилов отбеляза две поред, като до края гостите нямаха проблем и удържаха победата.

Основното предимство на Балкан бе при стрелбата от тройката. Тимът имаше 24 опита и успя в 12 от тях, докато домакините бяха 6 от 25 за 24%.

Най-резултатен за успеха бе Владимир Панич с 20 точки. Йордан Бозов бе полезен и завърши с 16 точки, 12 борби и 7 асистенции, а Станимир Маринов вкара 15 точки

За домакините Ангел Нацкин завърши с 11 точки, а по 10 отбелязаха Кирил Кирилов, Тенчо Тенчев и Алекс Симеонов.

В другия мач от днес Черноморец победи Спартак Плевен с 90:81 (24:22, 23:19, 18:18, 25:22).