Вицешампионът Балкан Ботевград допусна трета загуба за сезона в Националната баскетболна лига за мъже. Играчите на Балкан отстъпиха при гостуването си на Спартак Плевен със 71:81 (22:21, 25:18, 10:26, 14:16) точки.

Тимът остава на второ място в класирането на две точки зад лидера Лукойл Академик. Гостите от Ботевград водеха с 47:39 на почивката, но изиграха слаба трета четвърт и плевенчани направиха обрат до 65:57 след тройка на Александър Груев малко преди края на частта. С нова тройка на Груев преднината на Спартак достигна 12 точки при 74:62 пет минути преди сирената, след което домакините спокойно доиграха двубоя.

За Спартак Александър Груев приключи с 21 точки и 6 асистенции. Милован Савич регистрира 20 точки, 9 борби и 6 асистенции, а 14 точки отбеляза Урош Величкович. За Балкан 21 точки записа Николай Върбанов, а с 18 точки завърши Мартин Дурчев.

В Самоков Рилски спортист нямаше проблеми срещу Академик Бултекс 99 Пловдив и спечели с 84:69 (27:16, 18:21, 18:13, 21:19) точки. Домакините водеха в резултата през всичките 40 минути. За тима на Росен Барчовски се отличиха Франк Търнър с 23 точки, Тристан Кери с 18 точки и Тони Гуджино с "дабъл-дабъл" - 11 точки и 14 борби.

За пловдивчани Бошко Йовович записа 20 точки и 7 борби, а Никола Трайков добави 15 точки.

Левски 2014 допусна домакинско поражение от Берое Стара Загора със 71:82 (20:13, 13:21, 22:24, 16:24) точки. "Сините" спечелиха първата част, но на почивката губеха с 33:34.

Гостите от Берое доминираха в последната част, поведоха с 82:66 и стигнаха до успеха. За победителите най-полезни бяха Тихомир Желев със 17 точки и Остън Барнс с 14 точки и 12 борби. Тенчо Тенчев също вкара 14 точки.

За Левски 2014 Венцислав Петков реализира 20 точки, а Алекс Симеонов добави 16 точки и 11 борби./БТА