Балкан постигна убедителна победа в Правец в 21-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Небойша Видич надиграха като гост младия тим на А1 Академик София със 101:71 (33:15, 26:13, 24:15, 18:28), след като водеха с голяма разлика през целия мач.

Това беше трети пореден успех за ботевградчани, които имат актив 13-6 до момента. Съперникът е предпоследен с 4-15.

В следващия кръг на 28 март Балкан гостува на лидера Левски Лукойл.

За Балкан се отличи Александър Гаврилович с 21 точки и 11 борби, Микейл Хопкинс добави 19 точки. Митко Димитров реализира 14, а с 11 точки завърши Здравко Христов.

Андрей Иванов беше най-полезен за Академик с 14 точки, а 13 отбеляза Костадин Лазаров. Александър Милов имаше 11, а 10 добави капитанът Николай Грозев.

В Плевен Спартак спечели срещу гостуващия Ямбол с 83:69 (16:19, 25:18, 18:11, 24:21).

На почивката плевенчани имаха аванс от 41:37, а през второто полувреме натрупаха преднина и спечелиха с 14 точки разлика.

Най-резултатен за домакините беше Николай Маринов с 19 точки, Иван Лилов се отличи с 11 точки, 12 борби и 7 асистенции, а 17 точки вкара Константин Коев.

За Ямбол Евгени Иванов и Айзея Уилямс реализираха по 13 точки, 12 добави Станислав Говедаров.