Балкан се наложи с 92:72 над Левски в дербито на кръга в Националната баскетболна лига, и на практика лиши "сините" от шанс да се борят за второто място в редовния сезон. Голямата изненада обаче дойде в Самоков, където Берое победи Рилски спортист с 88:78.

В Бургас Черноморец загуби от Черно море със 78:117, а шампионът Лукойл Академик, в дебюта на новите си попълнения, се разправи с Ямбол, със 107:75.

В Ботевград, баскетболистите на Балкан изиграха фантастично второ полувреме, докато Левски бе слаб и неорганизиран в решаващите моменти от него. "Сините" водеха на почивката с две точки, но този аванс бе незначителен, и бързо изчезна още в третата част, а в четвъртата се стигна до разгромната разлика.

Наказаният старши треньор на Левски Константин Папазов изгледа двубоя от трибуните.

Балкан превъзхождаше по всички параметри съперника си, взе повече борби, направи цели 25 асистенции, и вкара важни тройки. Процентът на Левски от далечно разстояние бе отчайващ, като гостите отбелязаха само три шута.

Резервите на ботевградчани вкараха 37 точки, като Петер Седмак и Станимир Маринов нанизаха 29 от тях.

Маринов вкара 18, а 20 реализира Иван Лилов. 19-я си дабъл-дабъл за сезона във всички турнири регистрира Ноа Далман, с 14 точки и 13 борби. Капитанът Павел Маринов поде тона след почивката и се отчете с 13 точки, осем борби и шест асистенции.

С 15 дабъл-дабъл за сезона се записа за Левски Джумейн Джоунс - 16 точки и 11 борби. С 16 завърши и Лайнъл Чалмърс. "Сините" бяха без контузения Ники Върбанов, а Джордже Мичич игра само шест минути.

Новосглобената формация на Любо Минчев в Берое даде резултат, и Николай Колев записа невероятните 29 точки и 10 борби за успеха на старозагорци срещу Рилски спортист. 11 точки добави и Венци Петков.

Берое вкара 11 тройки, срещу само една-единствена за Рилецо. Домакините изпълниха двойно повече наказателни удари, но нищо не успя да ги спаси през второто полувреме, когато Берое дръпна.

20 точки за Рилски спортист вкара Върнън Тейлър, а Йордан Бозов добави 18.