Балкан оглави временно класирането в Националната баскетболна лига за мъже, след като победи Ямбол със 112:86 (31:21, 30:23, 24:24, 27:18) в мач от осмия кръг. Отборът от Ботевград е с 15 точки, а Левски Лукойл и Берое изостават с по две преди мачовете си в неделя.

Балкан поведе с пет точки в средата на първата четвъртина, а Марко Радонич вкара за 17:10 и Ивко Ивков отбеляза тройка за преднина от десет пункта в полза на шампионите рано в мача. Частта завърши именно с подобен аванс за отбора на Балкан, който получи шест безответни точки в началото на втората четвъртина, но реагира с две точни стрелби на Дайшон Найт и една на Кени Хол.

Балкан добави нови седем точки преднина до полувремето и не позволи на Ямбол да се доближи до изравняване до края на срещата. Хол завърши със 17 точки и 12 борби, а още четирима от баскетболистите на шампионите завършиха с двуцифрен актив. Александър Матушев пък бе най-резултатен в мача с 23 точки за Ямбол.

В друг мач от осмия кръг Академик (София) победи Спартак (Плевен) със 77:76 (26:19, 16:13, 24:23, 11:21)./БТА