Втората контрола между „Балкан” и ЦСКА, играна в петък в Ботевград, отново завърши с победа на домакините, този път с 80-76.Това стана пред погледа на единствения българин, играл някога в НБА – Георги Глушков. Новият мениджър по развитието в БФБ има един сезон и със зеления екип на „Балкан”, когато под ръководството на Симеон Варчев тимът от Ботевград спечели бронзовите медали, съобщава Botevgrad.com.

Както и в първата среща, която бе преди седмица, по-добре започнаха „червените”. Дошлите само с осем играчи през първата част поведоха 18:7, но само за 2 минути домакините свалиха на 15:18, а частта завърши 20:18 за ЦСКА.

През втората и третата част отборът на Георги Младенов игра значително по-добре и ги взе съответно с 20:13 и 20:14. Домакините продължиха да поддържат преднина от 10:12 точки и в последната четвъртина, към края с агресивна защита и точна стрелба играчите в червено я смъкнаха само до 2 точки. Победата все пак бе за „Балкан” с 80:76.

Атанас Радев бе най-добър за „Балкан”, отбелязвайки 23 точки и спечелвайки над 10 борби под двата коша. Много добър мач направи Кирил Райков, завършил с 13 точки. Сравнително добре в нападение се включи центърът Даниел Зорич, вкарал 10 точки.

Зрителите в залата искаха доста повече от другите му сънародници Попадич, завършил с 4 точки от наказателната линия, и Ристич, отбелязал само един кош.. Миленков и Мартин Маринов са с по 9 точки, Лилов е с 6.

За първи път за „Балкан” игра пристигналият ден по-рано Мартин Хорозов. Дуейн Мортън, както във всички контроли досега, игра по-малко от 10 минути.

Симо Найденов разби с тройки защитата на „Балкан” – вкара общо 6 зад линията за 3 точки и завърши с общо 24 точки. Силен мач направи и Крум Дойчинов с 22 точки, както и Сергей Цветков с 14. Гръцкият гард НикосБохоридис вкара първите си две точки в последните две минути, Милош Шакота е с 6.