Балкан постигна втората си победа в НБЛ след успех над Черно море Тича във Варна с 86:72. Гостите изковаха успеха си след много силна игра в третата част, в края на която имаха преднина от 19 точки. Загубата е трета за варненския тим, който има и две победи в актива си.

Балкан спечели 43 борби, срещу 26 за Черно море Тича. За победителите Димитър Димитров завърши с дабъл-дабъл - 11 точки и 10 борби. За домакините най-полезен бе Георги Боянов, който завърши с 24 точки, 8 борби, 4 асистенции и 4 откраднати топки.

В началото на срещата след едно равенство гостите дръпнаха със 7:3, но допуснаха изравняване при 7:7 в средата на първата част след два точно изпълнени наказателни удари от Георги Боянов. След още едно равенство при 9:9 Балкан се възползва от няколко неуспешни атаки на домакините и вкара 8 безответни точки и поведе със 17:9. В края на първата четвърт резултатът бе 19:13 за шампионите. През втората част играта бе по-равностойна. Черно море Тича веднага намали пасива си до 3 точки, но с тройка и кош на Сияни Чеймбърс Балкан поведе с 24:16. В средата на частта домакините след тройка на Александър Стойков отново успяха да се доближат на 3 точки от гостите при 26:29, а на почивката резултатът бе 40:37 за Балкан.

Третата част започна равностойно, но след грешки на домакините в атака Балкан за малко повече от четири точки. Грешките на домакините продължиха и около 3 минути и половина преди края на третата част гостите успяха да поведат със 17 точки при 61:44. Преди последната част преднината на шампионите бе 19 точки - 70:51. През последната част играчите на домакините показаха характер, успяха да намалят изоставането си, но силите им не стигнаха за обрат и Балкан спечели мача.