Балкан отстъпи на националния отбор на България с 64:87 в приятелски мач, игран в "Арена Ботевград".

Тимът на Росен Барчовски е на подготвителен лагер в Ботевград от 19 ноември.

Националите ще приемат Босна и Херцеговина на 29 ноември в "Арена Ботевград", а преди това на 26-и гостуват на Литва в първи мач от квалификационния цикъл.

Балкан беше без двама от своите играчи днес, които са част от националния тим - Станимир Маринов и Димитър Димитров. Следващият официален мач на "зелените" ще бъде на 1 декември срещу Левски в София. Началният час на двубоя от Деласпорт Балканска лига беше променен и той ще се играе от 17:30 часа.

Националният отбор започна мача с 9:2 и поведе на няколко пъти със 7 точки в първата част. До края на периода обаче "трикольорите" имаха аванс от 1 при 13:12. За кратко Балкан обърна в началото на втората част, но националите си върнаха предимството. След оспорвани минути на почивката България водеше с 8 точки - 32:24.

Почти през цялата трета част националите водеха с двуцифрена разлика като третата четвърт завърши при 60:47. В средата на последната част разликата скочи до 20 при 76:56 и до края тя продължи да нараства.