Балкан спечели реванша срещу гостуващия израелски Апоел Холон с 83:82 (24:23, 20:27, 14:13, 25:19), но отпадна на осминафиналите на турнира по баскетбол за купата на ФИБА-Европа заради загубата с 81:85 в първата среща. Българите започнаха добре и след малко повече от седем минути водеха с 22:12, но постепенно гостите започнаха да стопяват пасива си.

Втората четвърт започна със силна серия от 19:4 точки за израелците, които в средата на частта дръпнаха с 42:28, а на почивката Апоел се оттегли с преднина от 50:44. След почивката играта беше равностойна, като Балкан намали до 55:57, но в последните три минути на третата четвърт домакините направиха доста пропуски в атака и не успяха да стигнат до обрат.

Това все пак стана три минути и половина преди сирената, когато Балкан поведе със 73:72, а след тройка на Павлин Иванов 50 секунди преди края ботевградчани взеха аванс от 80:76 и бяха много близо до четвъртфиналите. В следващата атака, обаче, Гай Пнини от гостите също вкара тройка.

Балкан имаше нападение, но 30 секунди преди сирената Алекс Гаврилович беше блокиран под коша и направи крачки, а след това Шломо Харуш вкара един от двата наказателни удара и изравни за 80:80.  Тройка на ЛаМаркъс Рийд даде нови надежди на Балкан, но след това Рой Хубер вкара два фаула и пак намали до 82:83.

Домакините се нуждаеха от тройка в последната си атака, за да продължат напред, но 5 секунди преди края Рийд допусна грешка и напусна игралното поле с топката, което се оказа решаващо.

Силен мач за българите направи Майкъл Хопкинс с 20 точки, 15 борби и 5 асистенции. Гаврилович добави 19 точки и 8 борби, а Брендън Браун допринесе със 17 точки и 5 асистенции. Дериън Аткинс беше най-резултатен за Апоел с 20 точки, с по 15 точки се отчетоха Пнини и ДеКуан Джоунс.