Балкан постигна звучна победа с 96:78 срещу Черно море в шестия кръг на Националната баскетболна лига.

Ботевградчани доминираха от самото начало на двубоя, и още в първата четвърт взеха добър аванс. На почивката те вече водеха със 17 - 46:29. Третата част бе още по-тежка за гостите, и в края й разликата скочи до 28 точки. В последните 10 минути двубоят вече се доиграваше, а Черно море така и не намери отговор на силните страни на домакините.

Бившият играч на Черно море Педжа Стаменкович бе сред най-добрите за новия си тим Балкан с 14 точки и шест асистенции. По 16 точки записаха Павел Маринов и Иван Лилов, а

Вукота Павич направи страхотен мач с 20 точки и 13 борби.

Екс-играчът на Балкан Станислав Славейков бе най-добър за Черно море, с 24 точки и шест борби. Даниел Лени вкара 14 точки, а Асен Великов приключи с 10, плюс седем асистенции и шест борби.

Балкан има четири победи и две загуби дотук, а варненци са с три победи и две загуби, тъй като почиваха един от кръговете.