Балкан Ботевград се поздрави с втората си победа от началото на сезона в НБЛ. Шампионите се справиха със съседите си от А1 Академик, нанасяйки първа загуба на младоците на Георги Давидов след 102:88.

Старши треньорът Йовица Арсич завъртя състава си при гостуването в Правец, а това бе генерална репетиция на “зелените” преди началото на участието им в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Ботевградчани дадоха само една част на съперника, като отстъпиха единствено в първите 10 минути, които завършиха при точка преднина за домакините и 23:24. След това балканци постепенно вдигнаха оборотите, за да обърнат изцяло до почивката, която дойде при 51:45 в тяхна полза.

През третата четвърт те добавиха още малко към преднината си за 74:64, а във финалната четвъртина окончателно наложиха волята си, за да триумфират със 102:88. Дайшон Найт вкара 25 точки за Балкан, Михайло Секулович добави 20, като единствен игра повече от 30 минути, а Димитър Димитров и Крис Минков останаха с 18 и 14 точки.

Николай Грозев бе над всички за А1 Академик с 29 точки.