Балкан победи без особени затруднения отбора на Черно море Тича във Варна. Ботевградският тим се наложи с 84:72. С успеха си Балкан има вече 18 победи и 5 загуби в НБЛ, докато Черно море Тича остава с 1 победа и 21 поражения. За победителите основна роля за успеха имаха чужденците Амад Рори, Дерик Маркс и Кристиян Джоунс, които вкараха общо 47 точки. За варненци Мартин Йорданов вкара 17 точки, а Мартин Коцев добави 11 т.

В началото на мача домакините поведоха с 4:0 с два коша на Мартин Йорданов, но след 5:4 за Черно море Тича баскетболистите на Балкан вкараха 7 поредни точки и дръпнаха с 6 точки - 11:5. След 5 и половина минути игра домакините успяха да стопят изоставането си до само точка – 12:13, след като Веселин Георгиев вкара тройка, а след това и два наказателни удара. Две минути и половина преди края на първата четвърт гостите се възползваха от две неуспешни атаки на Черно море Тича и успяха да поведат с 6 точки при 20:14, а две секунди преди края с кош и точка от наказателен удар на Александър Гавалюгов взеха първата част с 28:20. През втората част стрелбата и на двата отбора не бе на ниво и за повече от 5 минути игра те си отбелязаха едва 3 срещу 6 точки за гостите. Четири минути и 41 секунди преди почивката Балкан успя да поведе с 12 точки при 37:25. На полувремето гостите водеха с 9 точки – 46:37.

След почивката домакините показаха много добра игра в защита и започнаха да топят изоставането си, което 5 минути и 25 секунди преди края на третата част бе 5 точки – 47:52. Независимо от старанието и желанието на домакините, по-опитният тим на Балкан успя да възстанови преднината си от над 10 точки и преди последната част водеше с 14 точки – 67:53. В началото на последната част Балкан поведе с 19 точки при 72:53 и независимо, че домакините намалиха пасива си, успяха без особени проблеми да вземат срещата.