Вицешампионът Балкан Ботевград победи гостуващия Ямбол със 116:70 (32:13, 26:20, 26:20, 32:17) точки в среща от третия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. За Балкан това е трета поредна победа, а за Ямбол - трето поражение.

Домакините нямаха никакви проблеми в двубоя. Още на почивката те имаха преднина от 25 точки при 58:33, а в началото на третата част тя достигна 30 точки - 63:33.

През второто полувреме играчите на Балкан отново имаха пълно превъзходство. Най-голямата разлика в мача беше 48 точки при 116:68 след тройка на Николай Маринов 37 секунди преди сирената.

За победителите шестима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Николай Върбанов завърши с 20 точки и 6 борби, Мартин Маринов записа 17 точки и 7 асистенции, 16 точки вкара Сет Джаксън, а с 14 точки и 8 борби приключи Душан Цветкович.

За Ямбол се отличиха Денис Агре с 20 точки и 9 борби и Боян Радетич с 12 точки.

Балкан Ботевград - Ямбол - 116:70 /32:13,26:20,26:20,32:17/