Балкан Ботевград победи трудно с 97:96 (21:24, 31:24, 21:20, 24:28) у дома състава на Академик Бултекс 99 в мач от 10-ия кръг в мъжкото първенство по баскетбол.

Двубоят закъсня с 45 минути, защото гостуващият тим имаше трудно пътуване до Ботевград заради тежките зимни условия по пътищата.

Срещата започна оспорвано и динамично и играта беше равностойна. Гостите поведоха с 8:0 и имаха аванс от три точки в края на първата част. На почивката Балкан поведе с 52:48, а преди последните 10 минути от мача увеличи аванса си с още една точка.

В последните две минути от двубоя се стигна до три равенства. Първо резултатът стана 91:91, а после се стигна до 94:94 и 96:96. При последния резултат Брендън Браун вкара един от двата си наказателни удара десет секунди преди края, носейки драматичния успех с 97:96 в полза на отбора от Ботевград.

Микейл Хопкинс беше най-резултатен за Балкан с 24 точки, добавяйки 12 борби, а съотборникът му Александър Гаврилович добави 17 точки.

Дайшон Найт се отличи с 30 точки в полза на Академик Бултекс 99.

В класирането Балкан е на трето място, докато пловдивчани са на шестата позиция до момента.

източник: LAP.bg

Срещи от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Балкан (Ботевград) - Академик Бултекс 99 (Пловдив) - 97:96 (21:24, 31:24, 21:20, 24:28)

от събота:
Спартак (Плевен) - Левски Лукойл - 90:83 (21:22, 23:24, 20:13, 26:24)
Черно море Тича (Варна) - Рилски спортист (Самоков) - 76:94 (27:31, 26:16, 14:21, 9:26)