Шампионът Балкан победи Черноморец с 83:78 (23:24, 24:14, 12:19, 24:21) като домакин в Ботевград в среща от шестия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе трета поредна за Балкан, който има и две загуби от пет изиграни мача на пето място във временното класиране, а бургазлии допуснаха четвърто поражение и продължават с актив 3-4 на третата позиция.

След равностойна първа четвърт, със серия от 10:0 във втората, домакините поведоха с 37:32 по-малко от четири минути преди почивката. До края на първото полувреме Балкан увеличи още малко аванса си до 47:38.

Баскетболистите на Черноморец изиграха по-добра трета четвърт и намалиха изоставането си до 2 точки при 57:59 преди последните 10 минути, а в средата на четвъртата част обърнаха до 69:64. Ботевградчани обаче успяха пак да вземат водачеството с помощта на серия от 11:0 до 78:71 три минути преди края и удържаха победата в своята зала.

Павлин Иванов бе най-резултатен за успеха на Балкан и завърши със 17 точки, 2 борби и 5 асистенции. Димитър Димитров и Мануел Суарес реализираха по 13 точки и овладяха съответно 6 и 9 борби. С по 12 точки се отчетоха Николаос Дипларос и Калвин Годфри, а Христо Захариев вкара 11 точки, 4 борби и 5 асистенции.

За Черноморец Макол Моайен отбеляза 21 точки и добави 15 борби, Кинг Революшън се включи с 16 точки и 6 борби, а Георги Боянов допринесе с 15 точки, 8 борби и 2 асистенции. Гостите бяха без Симеон Лепичев и Джъстин Уотс, а старши треньорът Васил Евтимов използва само 6 състезатели в мача.

В следващия кръг от НБЛ Балкан ще гостува на Ямбол на 26 ноември, но три дни преди това гостува на Опава в турнира за Купата на ФИБА Европа, а Черноморец почива.