Балкан се класира за полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже, а Ямбол изравни серията срещу пловдивския Академик Бултекс 99 и всичко ще се реши в трети мач в сряда от 19:30 часа в комплекс СИЛА в Пловдив.

Балкан (Ботевград) спечели серията срещу Академик (София) с 2:0 и се класира за полуфиналните плейофи. В следващия кръг Балкан ще играе с победителя от двойката Ямбол/Академик Бултекс 99.

Възпитаниците на Небойша Видич разгромиха младия отбор на Георги Давидов с 30 точки разлика - 98:68 (26:17, 22:14, 25:18, 25:18) точки.

Шестима играчи на Балкан завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен беше Дивон Уошингтън с 20 точки и 7 борби. Игор Кесар добави 18 точки, а с 13 точки се отличи Брандън Фортънбъри.

За Академик Йордан Минчев завърши с 26 точки и 8 борби. Красимир Димитров и Костадин Лазаров добавиха по 10 точки.

Ямбол поднесе изненадата във вторите мачове от първия кръг на плейофите, след като победи гостуващия Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 97:79 (25:18, 23:14, 18:21, 31:26). Резултатът в серията е равен 1:1 победи, а третата среща е в сряда в Пловдив.

Домакините поведоха убедително още в началните минути и имаха аванс в резултата през целия мач.

Най-голямата разлика в полза на тима на Ямбол беше 23 точки при 88:65 четири минути преди последната сирена.

Брайкъс Перин записа 29 точки и подаде 7 асистенции за победителите. 25 точки отбеляза Станислав Говедаров, а с 22 точки, 6 борби и 5 асистенции се отчете Алан Арнет.

За гостите 18 точки и 6 асистенции регистрира Мартин Дурчев, а Васил Бачев вкара 11 точки./БТА