В Ботевград Балкан постигна трудна победа над Ямбол със 75:74 точки, след като губеше в резултата до последните три минути.

Момчетата на Иван Чолаков започнаха изключително убедително, поведоха с 15:3, а след 10 минути игра водеха с 18:10. В началото на втората четвърт домакините намалиха пасива си на една точка - 18:19, но след това гостите отново поведоха с 34:22, след това с 38:29, а на почивката имаха аванс от 12 точки - 42:30.

През третата част Ямбол отново имаше инициативата и след 30 минути водеше с 64:52.

Последната четвърт гостите се представиха изключително слабо вкараха само 10 точки срещу 23 за домакините и загубиха мача в последните три минути. С кошове на братята Иван и Любомир Лилови Балкан поведе със 75:74 3:07 минути преди последната сирена.

Този резултат се запази до края на двубоя, а 8 секунди преди сирената Скуматов не успя да отбележи кош.

Най-резултатни за Балкан бяха Иван Лилов със 17 точки и Атанас Радев с 16, а за Ямбол по 17 реализираха Станислав Говедаров и Вадим Река.