Балкан Ботевград излезе на трето място във временното класиране в мъжкото ни баскетболно първенство, след като се наложи над Черно море със 105:91 в изтеглена среща от 22-рия кръг.

Отборът, воден от Георги Младенов се представя много добре в първа шестица и във втората фаза на шампионата има две победи и две загуби.

Изпитващият сериозни трудности отбор на Черно море почти не намери отговор на бързата игра на домакините от Ботевград. Мачът се реши още в първата четвърт, която Балкан спечели с категоричното 30:13.

Момчетата на Спас Натов играха по-концентрирано през второто полувреме, но силите им стигнаха само за една част.

Поредният си страхотен мач за Балкан изигра неостаряващият Дуейн Мортън, завършил с 31 точки и 8 борби. Със същия актив от точки се отчете и Вид Заркович, добавил и осем асистенции.

За гостите от Варна Белберов се отчете с 19 точки, а още четирима негови съотборници записаха двуцифрен точков актив.