Отборът на Балкан остава на трето място в първенството и след този кръг. Въпреки лошото си начало ботевградчани надиграха Берое у дома с резултат 96-87 и така вече имат 16 победи и 8 загуби, пише bgbasket.com. Домакините избухнаха в третата част, когато вкараха цели 33 точки и натрупаха аванс, а до почивката имаха 34. Берое пък има 10 успеха и 14 поражения и продължава да е 6-и. В следващия кръг Балкан гостува на TESY България (20), а старозагорци посрещат Лукойл Академик.

Берое започна по-добре и водеше в началните минути, като дръпна със 7-2. И след това гостите имаха аванс, но в един момент домакините направиха серия от 8-0 и излязоха напред. Гостите отговориха с 5 точки поред, но последният кош бе за Балкан и тимът имаше точка аванс след първата част. Втората започна със серия от 7-0 за заралии, а тимът поведе и с 10 точки в един момент. Тогава ботевградчани отговориха с 8 поред и на почивката разликата бе 2.

Малко след началото на второто полувреме домакините направиха серия от 12-2 и се откъснаха с 5 точки напред. Преди края на третата част балканци вкараха и 6 точки поред за разлика от 13, а след това тимът държеше преднината си. Тя бе застрашена след серия от 8-0, с която разликата падна до 4 точки, а в следващите атака стигаше и до 3. В решителните минути домакините запазиха по-здрави нерви и не позволиха обрат, като стигнаха до заслужен успех заради по-стабилна игра след почивката.

Домакините започнаха мача с една вкарана тройка от 14 опита, а след това бяха 11 от 14 за общо 43% при 12 успешни от 28 опита. Отделно домакините имаха и 17 асистенции в повече, но главно причина за победата бе стрелбата от тройката, тъй като гостите имаха едва 5 вкарани.

Най-резултатен за домакините бе Владимир Панич с 23 точки. Силно се включи Мартин Маринов, който завърши с четири тройки и 21 точки, 5 асистенции и 4 борби, а Урош Петрович добави 19 точки.

За гостите отново Реджи Холмс бе с най-много точки - 19. Уил Уокър добави 15 точки и 6 асистенции, а 13 вкара Мичъл Картър.