Баскетболният ни шампион ЛукОйл Академик записа поредната си победа в първенството след успех над Дунав 2007 в Правец със 103:66 точки. „Студентите” нямаха абсолютно никакви проблеми, като още на почивката водеха с 56:42 точки. Македонецът Перо Антич изигра нов силен мач за ЛукОйл отбелязвайки 27 точки, а капитанът Тодор Стойков и Ненад Чанак вкараха съответно 19 и 18 точки. Американецът Донта Смит завърши с 12 точки и 9 асистенции, а плеймейкърът Стевин Смит влезе като резерва и остана с 3 точки. За гостите от Русе най-резултатен бе Николай Господинов с 19 точки в актива си.

В Ботевград тимът воден от Георги Младенов надви Рилски спортист с 81:53 точки, като на полувремето резултатът бе 39:33 точки. Съставът от Самоков пък отбеляза само 6 точки през последните 10 минути и това още повече предреши изхода от двубоя. Братята Лилови поведоха съотборниците си към успеха в 6-я кръг на шампионата. По-малкият Иван Лилов завърши с 21 точки, а Любомир реализира 18 точки за Балкан.

Последният мач от 6-я кръг между Сливен и Ямбол е в понеделник.

Статистика: bulgarianbasket.com