Баскетболният Левски загуби от кипърския Апоел Лимасол с 84:87 точки в контролна среща, играна в София. „Сините” се представиха добре през първите 30 минути и след края на третата част водеха с 12 точки - 70:58. След това обаче за пет минути те не вкараха нито един кош, а гостите нанизаха 12 точки.

В последните 6 секунди Левски имаше топката и резултатът бе равен 84:84. Бившият играч на Лукойл Академик Петрослав Зафиров сгреши в паса и кипърците в последната секунда реализираха тройка и взеха победата. Зафиров игра най-добре и вкара най-много точки - 22. Стефан Георгиев наниза 17 точки. Другият център Васил Евтимов не игра поради лека контузия.

Вчера в първата контрола между двата отбора Левски се наложи със 114:111 след продължение.