Академик Бултекс 99 Пловдив се завърна на победния път след домакински разгром над Спартак Плевен с 94:75 в първи мач от 8-ия кръг в НБЛ.

Академик стартира ударно първата четвърт и поведе с 10:0, но позволи до края на частта Спартак да намали и така при 18:14 завърши първата част.

Във втората пловдивчани не пропуснаха нещо подобно и бяха категорични 33:20 и 17 точки преднина на полувремето – 51:34.

Третата четвърт завърши 23:15 за пловдивчани и така след 30 минути игра разликата беше 25 точки – 74:49.

В последната четвърт Спартак спечели с 26:20 и така крайният резултат беше 94:75 за домакините.

Най-резултатен за Академик стана Айзея Юмипиг с 27 точки, от които 7 тройки, Шакир Смит добави 16, а Мартин Дурчев реализира 15.

Николай Маринов стана най-резултатен за Спартак с 20.

С успеха Академик събра 11 точки и се изкачи до 4-то място, а Спартак Плевен е предпоследен с 8.

Това беше първи успех на тима от 21 октомври, след като пловдивчани инкасираха 5 поредни загуби, а преди това бяха победи 6 пъти поред.

В сряда Академик гостува на косовския Бакшими в среща от Балканската лига, а в следващата събота тимът е гост на Берое в среща от НБЛ, съобщава още sportenplovdiv.com.