Академик Пловдив стартира с победа в новия сезон на Националната баскетболна лига за мъже след успех над Черно море Тича във Варна с 97:82.

Гостите водеха през целия двубой и заслужено спечелиха срещата.Пловдивчани отбелязаха цели 16 тройки от 33 опита срещу за 7 тройки от 29 домакините.

В началото на срещата гостите поведоха с 6:2, но домакините изравниха при 8:8. Последваха нови три изравнявания на резултата, след което играчите на Академик успяха да поведат и спечелиха първата част с 25:22.

Пловдивчани започнаха отлично втората част и с тройка на Антъни Гуджино и кошове на Адриян Секулов и Робърт Георгиев дръпнаха с 10 точки при 32:22. След 25:35 за Академик последваха силни минути за Черно море Тича и отборът отбеляза 6 безответни точки и намали изоставането си до 4 точки - 31:35. Последва брак в играта и на двата отбора и след няколко неуспешни атаки на домакините гостите успяха да поведат с 9 точки при 40:31. В края на частта гостите дръпнаха с 8 точки при 43:35, а на полувремето резултатът бе 43:37 в тяхна полза.

За около две минути игра след почивката гостите успяха да поведат с 9 точки при 50:41. Преднината на гостите стана 10 точки при 57:47 6 минути преди края на третата част. След малко повече от 5 минути игра с кош на Веселин Георгиев домакините намалиха пaсива си до 4 точки - 53:57, а малко по-късно и до три - 59:62. В самия край на частта Антъни Гуджино вкара поредната си тройка, а след грешка на Александър Янев гостите вкараха още един кош и дръпнаха с 10 точки 74:64, а преди последната част резултатът бе 74:66. През последната четвърт играта бе по-равностойна и оспорвана, но гостите успяваха да поддържат преднина, която на моменти надхвърляше 10 точки, и заслужено спечелиха двубоя.

Васил Бачев и Антъни Гуджино завършиха с по 20 точки за Академик.

За Черно море Тича Александър Стойков се отличи с 21 точки, Александър Янев добави 19 точки и 9 борби, а Милош Чойбашич завърши с дабъл-дабъл с 12 точки и 11 борби.