Академик Пловдив записа четвърта поредна победа в мъжката А група, след като не срещна проблеми в мача си срещу Спортист 1959 Своге. Пловдивчани контролираха събитията на терена през цялата среща и в крайна сметка победиха с цели 28 точки разлика – 96-68. Академик вече има 6 победи и само една загуба в актива си, докато Спортист има баланс 1-7, съобщава bgbasket.com.

Първите минути на срещата бяха доста оспорвани, а след като отборите си размениха по няколко коша и водачеството бе сменено няколко пъти, таблото показваше 10-8 в полза на пловдивчани. Тогава дойде техният момент и след добри прояви на братята Мартин и Димитър Хорозови, отборът им записа 12 безответни точки, а резултатът вече беше 20-8. Гостите продължиха да са по-силният отбор на терена и до края на първата част увеличиха аванса си до 17 точки – 32-15.

В началото на следващите 10 минути Спортист записа бърза серия от 7-2 в своя полза, като по този начин намали изоставането си на 12 точки – 22-34. След равностойни минути в средата на десетката разликата се запази, но малко преди почивката пловдивчани отново се откъснаха напред. Те записаха 11 точки срещу само 2 за противника и така се оформи резултатът след първото полувреме – 49-28.

Още в първите минути на второто полувреме пловдивчани записаха нови 8 точки в актива си и направиха разликата цели 29 за резултат 57-28. Малко след това разликата достигна и границата от 30 точки за първи път в срещата при 62-32. Домакините обаче регистрираха 8 поредни точки и успяха да стопят част от изоставането си. След оспорвани минути до края и равенство в частта таблото показваше 71-50.

Два коша на Георги Кунов и един на Димитър Станиславов намалиха изоставането на Спортист 1959 Своге на 17 точки за 73-56. След много интересни минути разликата се запази до 3 минути и 33 секунди преди края. Академик обаче сложи точка на спора и направи резултата разгромен – 96-68.

За победителите Димитър Хорозов беше най-резултатен със своите 36 точки, като добави и 7 борби. Мартин Хорозов се включи с дабъл дабъл от 24 точки и 12 борби, а Илиян Ставрев се отчете с 16 точки, 6 асистенции и 5 борби.

За Спортист отново Златко Запрянов беше най-силен с 21 точки и 8 борби. Димитър Станиславов пък се включи с 15 точки и 6 овладени топки.

В следващия кръг от А група Академик Пловдив ще бъде изправен пред сериозен тест като домакин на Дунав 2007, а Спортист ще гостува на Академик Благоевград. Срещите са на 19-и декември (неделя) от 17.00