Академик Пловдив победи Левски с 89:70 (26:17, 20:22, 18:15, 25:16) във втория полуфинал от приятелския баскетболен турнир за мъже в Пловдив. Домакините ще се изправят срещу отбора на ЦСКА в неделя (17 септември), а в мача за третото място също утре в зала „Сила“ ще играят Левски и Черноморец.

Пловдивчани започнаха чудесно мача и поведоха с 26:17 след първите 10 минути игра. Левски спечели втората четвърт и на почивката резултатът беше 46:39 в полза на Академик.

Баскетболистите, водени от старши треньора Йордан Янков имаха превъзходство и през второто полувреме, като спечелиха с 89:70 и си осигуриха място на финала срещу ЦСКА.

Джералд Лидел бе най-резултатен за Академик Пловдив с 16 точки, 14 добави Кръстомир Михов, а по 13 точки вкараха Джъстин Маккол и Джейлън Минет.