Академик (Пловдив) постигна пета победа от началото на редовния сезон в Националната баскетболна лига за мъже, след като играчите на Йордан Янков надвиха тима на Берое с 86:80 (21:15, 26:21, 20:33, 19:11) като домакин в среща от 17-ия кръг на шампионата. По този начин пловдивските „студенти“ вече са с актив от 5 успеха и 12 поражения, докато Берое остава със 7 победи и 10 загуби на сметката си.

Домакините започнаха по-силно двубоя в зала „Сила“ и още в първата четвърт отвориха двуцифрена преднина при 21:11. Берое постепенно намери ритъма си в атака и намали до 21:15 в края на първата част.

Във вторите 10 минути пловдивските „студенти“ отново бяха по-ефективни в нападение и стигнаха до аванс от 39:27 в средата на втората четвърт, а краят на първото полувреме дойде при преднина от 47:36 в полза на домакините.

След паузата отборът на Берое взе инициативата и след серия от 12 безответни точки в самото начало на третата част „зелените“ стопиха пасива си и дори излязоха напред в резултата при 48:47. Последваха минути на поделено надмощие, в които двата тима стояха близо в резултата и така преди последната четвърт гостите от Стара Загора имаха само 2 точки преднина – 69:67.

Последните 10 минути се развиха равностойно, с чести смени на водачеството в резултата и много грешки и от двата състава. Така 1:35 преди финалната сирена Академик имаше едва точка аванс – 81:80. След това обаче Берое така и не съумя да организира резултатна атака и заради грешките си в нападение „заралии“ бяха принудени да фаулират играчите на Академик, които се възползваха от шансовете си от наказателната линия, за да може пловдивският тим да се поздрави с крайния успех – 86:80.

Най-резултатен за победителите стана новото попълнение Филип Хенри с 26 точки, а 25 добави Джъстин Маккол.

За Берое Карлос Пепин завърши с „дабъл-дабъл“ от 28 точки и 10 борби.