Баскетболният ни шампион ЛукОйл Академик претърпя поражение във втората контрола с Арис с 88:96 точки. Гърците взеха реванш за загубата си вчера в Правец и днес в зала „Универсиада” надделяха над домакините със силна игра след полувремето. Сред зрителите бе и президентът на клуба Валентин Златев.

Двубоят започна равностойно и дори с предимство за ЛукОйл Академик срещу участника в Евролигата Арис Солун, като българите дръпнаха с 23:17 точки след първата четвъртина. Авансът за „студентите” се увеличи за няколко минути през втората част, но на почивката авансът остана 6 точки – 46:40. Гостите от Гърция вдигнаха оборотите след почивката и взеха третите 10 минути с 32:23 точки и в края стигнаха до 96:88 в тяхна полза.

Наставникът на родния първенец Желко Лукаич започна със стартова петица – Антонио Бъркс, Ристе Стефанов, Тодор Стойков, Перо Антич и Тенчо Банев, като отново македонецът, който дойде от Цървена звезда бе най-полезен. Антич вкара 28 точки и овладя 5 борби. Капитанът Тодор Стойков завърши с 11 точки, 4 асистенции и 3 борби, а американецът Донта Смит, който бе сред титулярите вчера реализира 19 точки, плюс 5 асистенции и 3 борби.

За тима на Арис воден от Гордън Хърбърт се отличи американецът Брейси Райт с 21 точки.

ЛукОйл Академик продължава подготовката си за новия сезон в България и купа УЛЕБ.