Академик Бултекс 99 победи гостуващия Ямбол с 90:82 (22:25, 26:14, 22:15, 20:28) в среща от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Така отборът на Асен Николов е на победа от четвъртото място в редовния сезон, което запази и в момента. Следващата сряда пловдивският тим посреща Черно море Тича в последния си мач преди плейофите., а Ямбол ще гостува на Рилски спортист.

Домакините загубиха първата четвърт, но оттам нататък поеха пълен контрол върху мача и постепенно увеличаваха аванса си. Разликата можеше да бъде двуцифрена, но към края Асен Николов даде възможност за изява на млади играчи и такива, които по-малко влизат в срещите.

Питър Олисемека направи поредния си силен мач и приключи с 23 точки и 9 борби за победителите. Никола Вуйович добави 15 точки и 8 борби, Трой Франклин записа "дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 асистенции.

Играчите на Ямбол вкараха 11 тройки срещу 7 за Академик Бултекс 99, но и това не им помогна.

За гостите се отличиха Айзея Уилямс с 29 точки, от които 5 тройки, Никола Джурич със 17 точки и Стоян Петков с 12.

Рилски спортист (Самоков) победи Спартак (Плевен) с 93:88 (22:22, 19:26, 22:20, 30:20) след силна последна четвърт.

Домакините изоставаха с 41:48 на почивката и с 63:68 след третата част, но направиха обрат в последните 10 минути на двубоя.
Мартин Маринов беше най-резултатен за успеха с 27 точки. Малик Диме направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 11 борби. С 15 точки и 8 борби се отчете Антъни Гуджино.

За Спартак Константин Коев се отличи с 22 точки и 7 борби, като вкара шест тройки. Иван Лилов записа 15 точки и 9 асистенции, а с 14 точки е Денислав Вутев./БТА