Академик Бултекс 99 победи като гост Рилски спортист в Самоков с 81:71 (19:15, 29:22, 17:11, 16:23) в среща от 22-8ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Гостите доминираха в първите три части, в които изковаха успеха си и направиха важна крачка към четворката в редовния сезон в Лигата.

Питър Олисемека изигра страхотен мач, завърши с 28 точки, 13 борби, 2 асистенции и 3 отнети топки и даде сериозна заявка за приза МВП на кръга в лигата. Капитанът Васил Бачев наниза 18 точки и спечели 6 борби, а Трой Франклин добави 13 точки.

За самоковци най-полезен беше Антъни Гуджино с 22 точки и 7 борби. Малик Дайм добави 14 точки и 8 борби, а с 10 точки и 5 асистенции се отличи Евгени Хаджирусев.

Берое надделя като гост над А1 Академик София със 103:86 (40:19, 22:28, 21:27, 20:12). Старозагорци изиграха една от най-резултатните четвъртини в НБЛ, като вкараха цели 40 точки през първия период. След това "студентите" успяха да ограничат съперника си и да спечелят следващите две части. Силите на домакините обаче не стигнаха в последната част и гостите заслужиха победата.

Силен мач изиграха националите Александър Янев и Николай Стоянов. Първият завърши с 23 точки и 5 асистенции. Стоянов добави 15 точки, с колкото завърши и Терънс Дженингс. Конър Франкамп и Пол Милър се отчетоха с по 14 точки.

За домакините много силен беше Цветомир Чернокожев, който завърши с 26 точки и 11 борби. Капитанът Николай Грозев се отличи с 15 точки, а по 13 точки добавиха Николай Николов и Александър Милов.

В Плевен Спартак победи гостуващия Черно море Тича (Варна) с 91:74 (27:16, 18:17, 26:17, 20:24). Домакините започнаха със серия от 12:0 третата част, за да направят 57:33 и до края на мача нямаха проблеми.

Иван Лилов вкара близо 1/3 от точките за своя отбор, като завърши с 30 при успеваемост 11 от 14. Той наниза 7 от 9-те си опита за три точки. Николай Маринов добави 17 точки, а Денислав Вутев се отличи с 14.

За гостите от Варна Кристиян Кръстев вкара 16 точки, а 15 се включи Георги Боянов./БТА