Отборът на Академик Бултекс 99 Пловдив се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на старши треньора Асен Николов му направиха хубав подарък за 44-ия рожден ден днес и победиха като гост Ямбол със 79:72 (19:26, 18:19, 23:17, 19:10).

В първата среща пловдивчани бяха спечелили със 17 точки разлика като домакин (95:78), а сега грабнаха втора победа и на полуфиналите ще играят с победителя от двойката Балкан - Левски Лукойл. Мачовете са на 13 и 16 февруари.

Двата тима си размениха по една част като домакините водеха на почивката, но Академик Бултекс 99 осъществи обрат в третата и последната четвърт.

Ямбол взе аванс още в първата четвърт, който успя да задържи до почивката. След това пловдивският тим наложи надмощие, постепенно стопи пасива си и беше безапелационен в заключителната четвъртина на мача.

Силен мач за победителите направи капитанът Васил Бачев, който завърши с 26 точки, от които 6 тройки. Дайшон Найт добави 18, а Никола Вуйович - 13 точки. Айзея Уилямс записа 21 точки за Ямбол, Евгени Иванов добави 12, а Стоян Петков - 11 точки и 5 борби./БТА