Рилски спортист загуби с 82:91 точки контролната си среща с АЕК Ларнака, играна в „Арена Самоков”. Мачът се игра между две срещи от турнира „45 години Самел”, но не бе част от програмата. Двубоят бе доста равностоен, като тимът от Кипър показа сериозна съпротива, и най-вече благодарение на чуждестранните си попълнения, успя да вземе превес.

След вчерашната загуба от Левски, баскетболистите на Рилски спортист отново излязоха мотивирани, въпреки приятелския характер на срещата. Те обаче направиха някои грешки в решителни моменти, след които не използваха възможностите си. Домакините водеха в резултата почти до края на първото полувреме, макар и с малко, но след няколко смени на водачеството след почивката, изпуснаха контрол върху играта. Няколко сбъркани атаки и пропуски в защита бяха достатъчни, за да могат играчите на АЕК да вземат крехка преднина и да си я пазят до края на двубоя.

Най-резултатен за Рилецо в пореден мач бе Симеон Найденов, който реализира 23 точки, Георги Давидов добави 16, а Богдан Боев - 15. За АЕК Трент Стриклънд наниза 26 точки, а Морис Бейкър отбеляза 15 – всичките от тройката.

Утре Рилски спортист играе срещу КК Пирот, а АЕК Ларнака – срещу Фени Индустри, вече в официални срещи от турнира в Самоков.