Шампионът Левски Лукойл постигна 12-и успех за сезона в Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Константин Папазов се наложиха с 87:75 над Академик Бултекс 99 в двубой от 15-ия кръг.

Двубоят беше оспорван през по-голямата си част, но финален щурм и резултат от 22:13 в последната четвърт на практика донесе успеха на Левски Лукойл.

За победителите най-резултатен беше Деян Иванов с 20 точки, с 14 завърши Патрик Рембърт, Никола Маравич прибави 12, а Божидар Аврамов реализира 11 точки.

За Академик Бултекс 99 над всички беше Дайшон Найт, който наниза 26 точки. Васил Бачев прибави 16, а Питър Олисемека записа 14 точки и 16 борби.

Вицешампионът Балкан записа лесна победа в 15-ия кръг на НБЛ. Тимът на Небойша Видич победи като гост Ямбол с 87:68 и записа девета победа. Новото попълнение ЛаМаркъс Рийд дебютира с 12 точки, 1 асистенция, 1 отнета топка и 1 чадър за 15:10 минути на терена. Балкан водеше с 48:32 на почивката, а в началото на последната част Ямбол намали под 10 точки пасива си. След това гостите отново взе нещата в свои ръце и спечелиха убедително мача. Най-голямата разлика дойде в стрелбата от далечно разстояние като играчите от Ботевград вкараха 13 тройки срещу само 3 на съперника. Александър Гаврилович беше най-резултатен за успеха с 15 точки и 9 борби, а 14 точки и 9 борби имаше Микейл Хопкинс. Капитанът Венци Петков реализира 12 точки. Станислав Говедаров беше най-резултатен за Ямбол с 16 точки, а 10 отбеляза новото попълнение Ларон Смит.

Берое спечели една от трудните си победи от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Старозагорци се наложиха с 89:85 като гост на Спартак Плевен, с което вече имат 11 победи и само 2 загуби и заемат второто място във временното класиране. Старши треньорът на Берое Любомир Минчев не можеше да разчита на капитана Тихомир Желев, който не пътува с отбора за Плевен заради заболяване от грип. Центърът Далин Бачински беше на пейката, но не взе участие поради същата причина. Плевенчани направиха страхотна серия и спечелиха втората част с цели 17 точки разлика, което им позволи да се оттеглят на почивка с 6 преднина - 46:40. Берое продължи със слабото представяне в първите минути на третата четвъртина, когато Спартак поведе с 14 точки за 56:42. Сериозното изоставане обаче подейства мотивиращо на "зелените", които обърнаха резултата за броени минути. След 30 минути игра гостите водеха с 63:67. В заключителните минути играчите на Берое показаха воля и не позволиха изненада, побеждавайки с крайното 85:89.  Тре Когинс беше най-резултатен за Берое с 20 точки, Джеймс Уайт добави 18 точки и 9 борби, Александър Янев отбеляза 17 точки, а Николай Стоянов направи "дабъл-дабъл" - 14 точки и 10 борби. За Спартак Николай Маринов направи невероятен мач, вкарвайки 33 точки, от които 6 тройки.

Изненадата на кръга се получи в Самоков, където Рилски спортист отстъпи на Академик (София) с 81:85. Възпитаниците на Георги Давидов поведоха с 39:36 на почивката, а след 30 минути имаха аванс от 63:52. Домакините направиха обрат след кош на Златин Георгиев за 74:73 четири минути преди края, но последва серия от 7:0 за гостите, които до последната сирена удържаха преднината си. Цветомир Чернокожев записа 16 точки за победителите, а по 11 вкараха Александър Милов и Николай Грозев. За Рилски спортист Златин Георгиев се отчете с 19 точки, 18 добави Джейлън Дженкинс, а със 17 точки и 8 борби завърши Малик Диме. За отбора поради травми не играха Йордан Бозов и Евгени Хаджирусев./БТА