Баскетболният отбор на Балкан победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 86:79 (23:26, 22:20, 20:22, 21:11) в среща от 27-ия кръг на Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Така шампионите прекъснаха серията на своя съперник от 15 последователни успеха, нанасяйки им първо поражение от четири месеца насам.

Ботевградският тим заема четвърто място във временното класиране с 17 победи и 10 загуби, а съставът на Любомир Киров е лидер с 21 успеха и 6 поражения.

За "зелените" това беше втори успех в двама мача под ръководството на новия старши треньор Васил Христов, който замени на поста Небойша Кнежевич преди няколко дни.

Двубоят беше изключително оспорван, но в заключителните минути играчите на Балкан показаха по-добра игра, спечелиха последните 10 минути с 21:11, а с това и срещата с 86:79.

Димитър Димитров беше най-полезен за успеха с 26 точки и 5 борби. Йордан Минчев добави 19 точки, Сюприйм Хана се отчете с 12 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Ерик Адамс вкара 11 точки.

За гостите от Самоков по 17 точки реализираха Майлълин Скот (10 асистенции) и Алекс Симеонов (5 борби), а Алън Арнет записа 10 точки и 8 борби.

На 6 април Балкан ще играе с ЦСКА в София, докато ден по-късно Рилски спортист ще гостува на Черноморец (Бургас)./БТА