Лидерът в Националната баскетболна асоциация Атланта Хоукс прекъсна серията си от седем поредни победи след 88:96 в залата на Ню Орлиънс Хорнетс.

Новобранецът Дарън Колисън се отличи с 22 точки и 11 асистенции и записа първия "дабъл-дабъл" в кариерата си, а домакините записаха трети последователен успех. Джамал Крофърд вкара 20 точки за Атланта, но това не беше достатъчно.

ЛеБрон Джеймс наниза 32 точки, а Кливлънд надделя над гостуващия Филаделфия с 97:91. Джеймс добави 9 асистенции и 7 борби, а Мо Уилямс допринесе с 18 точки за победата. Лу Уилямс се отличи с 22 точки за гостите, които обаче вкараха само 10 точки в последната четвърт.

Денвър излезе начело в Северозападната дивизия след убедителното 112:93 срещу гостуващия Чикаго. Кармело Антъни вкара 30 точки за 15-ия пореден успеха на тима си като домакин. Дерик Роуз беше най-полезен за гостите с 28 точки.

Юта записа четвърти последователен успех след 100:97 след продължение над гостуващия Детройт. Карлос Буузър вкара 18 от 22-е си точки през втората част за домакините, а Андрей Кириленко вкара два решаващи изстреля от наказателната линия 10 секунди преди края, за да гарантира победата. Бен Гордън завърши с 25 точки за гостите, но пропусна да изравни от зоната на трите точки със сирената и да прати мача във второ продължение.

Новобранецът Брандън Дженингс наниза 26 точки, а Милуоки победи Мемфис със 103:98 като гост, за да запази първото си място в Централната дивизия.

Най-слабият тим на Запад Минесота допусна 12-а поредна загуба след 78:106 в Портлънд. Мартел Уебстър завърши с 21 точки и 13 борби за домакините.

Последният в класирането в лигата Ню Джърси пък остана без успех и в 13-ия си мач за сезона след домакинско поражение от Ню Йорк с 91:98 в регионалното дерби.