Националния отбор по волейбол на Полша почти сигурно вече си осигури място в следващия етап на Световното първенство. Тимът записа трета победа от началото на шампионата, на който е домакин.

„Дружина полска“ директно премина през отбора на Венецуела с 3:0 (25:20, 25:13, 25:14) гейма.

Съперникът им успя да се противопостави само в първата част, в следващите две поляците бяха пълни господари на свой терен – пред родна публика.

В днешния двубой Стефан Антига дори си позволи да даде шанс на волейболистите, които играха по-малко до този момент.

Мариуш Влазли се отчете с 11 точки, следван от Михаел Кубиак и Пьотр Новаковски съответно с 9 и 8. За Венецуела Кервин Пинеруа записа 11 точки.

В следващия си мач домакините от Полша ще се изправят срещу Камерун, а Венецуела срещу Сърбия.