Българският национален отбор по волейбол спечели чиста победа с 3:0 гейма над Аржентина в мач от група С на втора дивизия на Световната волейболна лига.

Пламен Константинов започна срещата с Андрей Жеков, Тодор Скримов, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров.

Българският национален отбор спечели много трудно първата част с 27:25, а основната причина за това бяха 11-те грешки, допуснати от националите ни при изпълнението на начален удар. Двубоят започна изключително оспорвано и резултатът се движеше точка за точка.

Резултатът бе изравняван 7 пъти, а при първото техническо прекъсване гостите водеха с 8:7. След прекъсването аржентинците на три пъти повеждаха с по две точки аванс, но домакините успяха да изравнят при 11:11. Последваха 4 изравнявания в резултата, а при второто прекъсване Аржентина отново водеше с точка - 16:15. При 14:14 в отбора на България бе направена смяна и в игра се появи Любомир Агонцев на мястото на Андрей Жеков. След прекъсването последваха нови 10 изравнявания в резултата, но в крайна сметка домакините успяха да вземат трудно гейма с 27:25 след отлична атака на капитана Владимир Николов.

В началото на втората част се повтори играта от първата. Резултатът се движеше точка за точка, нито един от двата отбора не успяваше да вземе преднина и след 7 изравнявания при първото техническо прекъсване домакините водеха с 8:7. След прекъсването последва още едно равенство, след което България успя да поведе в резултата. Домакините поддържаха аванс от две точки, а след успешна атака на Тодор Алексиев второто техническо прекъсване бе при резултат 16:13. След прекъсването домакините показаха отлична игра, особено на блокадата, и започнаха да трупат преднина, която достигна 6 точки при 21:15. Домакините пропуснаха два геймбола, но чрез Теодор Тодоров успяха да вземат 25-та точка и съответно гейма с 25:20.

Началото на третия гейм започна с едно равенство, след което гостите на два пъти повеждаха с по две точки аванс. Домакините успяха да изравнят при 4:4. Последваха нови две равенства, а първото техническо прекъсване бе при резултата 8:6 за Аржентина. Домакините веднага реализираха две поредни точки и изравниха при 8:8, но гостите успяха да си върнат аванса и поведоха с 10:8. България изравни при 11:11, последва още едно равенство, след което домакините поведоха в резултата. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за България. Гостите изравниха резултата веднага след прекъсването. Последваха 4 изравнявания в резултата, след което България успя да поведе с 22:19 заради отлично изпълнени сервиси от Николай Пенчев и отлична игра на мрежата на Тодор Алексиев. До края домакините нямаха проблеми и взеха третия гейм с 25:22 и съответно мача с 3:0 гейма.