Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА приключи участието си в  третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп".  "Червените" загубиха и на реванша в София от беларуския Строител Минск с 1:3 гейма.

В отделните части резултатът беше 26:24, 23:25, 19:25, 23:25 в полза на победителите. Битката между двата тима беше във втория кръг  от квалификациите на надпреварата. В първия мач ЦСКА загуби с 0:3.

Играчите на Александър Попов започнаха мотивирано,  подкрепяни от агитка в зала "Христо  Ботев". Това даде сила на "червените", които след завързана битка спечелиха първия гейм с 26:24.

Постепенно беларусите взеха инициативата и успяха да обърнат мача. Във втория гейм поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване, удържаха крехката си преднина и взеха частта с 25:23.

Изравняването уби импулса в редиците на "червените" и те  отстъпиха категорично с 19:25 в третия гейм. Последва 25:23 за Строител и тимът се класира за следващата  фаза на турнира.

Там беларусите очакват загубилия в турнира за Купата на ЦЕВ от мача на финландския Тикерит и полския фаворит ЗАКСА.