България записа седма поредна загуба в Световната лига по волейбол и трета от САЩ в тазгодишното издание на турнира, този път с 1:3 гейма.

Мачът се игра в Хофман Естейтс, предградие на Чикаго. Нашите започнаха чудесно и успяха да изненадат домакините, като взеха гейма с 25-20. Вторият гейм премина доста оспорвано, като този пък САЩ успяха да дръпнат накрая и да затворят с 25-22.

Третият гейм бе истинска катастрофа за българските национали - 16-25, с което американците обърнаха мача, повеждайки с 2:1 гейма. По идентичен сценарий се разви и следващият гейм, който домакините взеха със същия резултат - 25-16, а с това и мача с резултат 3:1.

Утре е втората среща САЩ - България, след което нашите летят за Белград, където ще играят със Сърбия. Снощи в Сургут Русия победи "плавите" с 3:0. В Техеран Иран пък разби Италия със същия резултат, а в Краков Полша наказа Бразилия в 3:1. /БГНЕС