Мъжкият национален отбор по волейбол на България победи Сърбия с 3:0 (25:23, 25:20, 25:16) във втората контрола между двата състава, играна пред над две хиляди зрители зрители в "Арена Армеец".

Българите диктуваха събитията на полето, а най-завързана беше първата част, която вървеше точка за точка.

При равенство 22:22 капитанът Владимир Николов отигра успешно и даде предимство на "лъвовете", а директна точка на Мирослав Градинаров от начален удар затвърди преднината на България. Центърът Виктор Йосифов отбеляза последната точки за крайното 25:23.

В останалите два гейма България имаше сериозно предимство, като водеше в резултата изцяло и затвори мача с победа за по-малко от два часа игра.

"Трикольорите" завършиха с успех в приятелските си срещи преди началото на европейското първенство в България и Италия, което стартира на 9 октомври.

В петък вечерта, в първата контрола между двата отбора, Сърбия победи с 3:1./БТА